ENGLISH
Mapa O nas Aplikacja Kontakt Artykuły
Źródło danych GIOŚ

Na wsi bez porównania łatwiej palić śmieciami. Wieś będzie się dusić bardziej niż miasto

Wyprowadziłeś się na wieś, bo tam czyściej i zdrowiej? Obyś tego nie żałował. Na wsi bez porównania łatwiej palić śmieciami.- Z naszego opracowania wynika, że w kwestii monitorowania powietrza, praktycznie robią to jedynie miasta i to przede wszystkim większe aglomeracje – mówi Krzysztof Podhajski, prezes Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. - Na wsi czasem używane są jedynie przenośne urządzenia. Znacznie gorzej jest też montażem nowoczesnych urządzeń grzewczych, bo wielu mieszkańców nie ma szansy na podłączenie do sieci gazowniczej. A pompy ciepła? Po pierwsze większości nie będzie na nie stać, a poza tym jakość energii elektrycznej na wsi jest najgorsza. W niektórych regionach wręcz najgorsza w Europie – wszystko ze względu na stan sieci przesyłowych. Niestety, za długo trwały w Polsce dyskusje o biogazowniach, które dziś mogłyby być znakomitym rozwiązaniem.
2022-11-15 04:49:00


Chcesz dostać dofinansowanie na ocieplenie domu 2022? Masz do wyboru wiele programów dopłat. Jakie warunki trzeba spełnić?

Pod względem dofinansowania na ocieplenie domu 2022 to rok oferujący wiele możliwości. Chcąc otrzymać pieniądze na termomodernizację, wymianę pieca i inne prace, wystarczy wystąpić o dopłaty m.in. z „Czystego Powietrza”, „Mojego Prądu”, „Ciepłego Mieszkania”, „Mojego Ciepła”, „Stop Smogu”, „Mojej Wody” i „Mieszkania bez wkładu własnego” („Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego”). Wyjaśniamy, jak można skorzystać z tych programów.
2022-11-10 15:36:00Atom w Polsce. W planach trzy elektrownie

Rząd przyjął uchwałę ws. budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Pierwszy, amerykański reaktor stanie w Lubiatowie-Kopalinie. Podpisano też list intencyjny nt. opracowania planu budowy elektrowni w Pątnowie. Lokalizację trzeciej poznamy wkrótce.
2022-11-02 08:20:00

UE dostosuje normy jakości powietrza do zaleceń WHO… dopiero po 2028 r.

Komisja Europejska przedstawiła wniosek(1) dotyczący rewizji dyrektywy w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy. – Choć w ciągu ostatnich trzydziestu lat osiągnięto w Unii Europejskiej znaczną poprawę jakości powietrza, zanieczyszczenie powietrza jest nadal najważniejszą środowiskową przyczyną przedwczesnych zgonów w UE. Zanieczyszczenia powietrza powodują 300 tys. przedwczesnych zgonów rocznie (w porównaniu z 1 mln rocznie na początku lat 90.) oraz znaczną liczbę chorób niezakaźnych, takich jak astma, problemy sercowo-naczyniowe i rak płuc – czytamy we wniosku KE.
2022-10-28 10:33:00Wody Polskie chcą, by powstała nowa inspekcja wodna

W ramach opracowywanej specustawy odrzańskiej powstać ma nowa inspekcja, która będzie prowadzić kontrole wód, w tym monitoring rzek pod względem zanieczyszczeń - poinformował PAP wiceprezes Wód Polskich Wojciech Skowyrski. Dodał, że inspekcja miałaby zacząć działać w roku 2024.
2022-10-14 08:00:00

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Partnerzy