ENGLISH
Mapa O nas Aplikacja Kontakt Artykuły
Źródło danych GIOŚ

Czyste powietrze w Bielsku-Białej. Miasto otrzymało dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła w 260 budynkach

Jest dofinansowanie dla projektu „Czyste powietrze” w Bielsku-Białej. Miasto otrzymało około 3,1 mln złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przewidującego realizację projektu „Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej”.
2021-12-28 17:01:00

Naturalne odświeżacze powietrza. 5 prostych pomysłów na przygotowanie domowych kompozycji zapachowych. Unikaj kupnych odświeżaczy!

Niewinne z pozoru aerozole maskujące przykre zapachy w domu, mogą przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Aby uniknąć działania chemicznych substancji zawartych w sklepowych odświeżaczach powietrza, warto samemu przygotować kompozycje zapachowe. Pomogą one zlikwidować nieprzyjemne zapachy, mogą także działać aromaterapeutycznie. Większość składników do ich wykonania zazwyczaj znajduje się naszym w domu. Sprawdź 5 pomysłów na przygotowanie domowych odświeżaczy powietrza.
2021-12-23 14:22:00

Wymiana „kopciucha” do końcu roku - dostaniesz dofinansowanie 90%. Potem będą grzywny. Na razie tylko w śląskim i podkarpackim

Dofinansowanie do 90% można otrzymać za wymianę „kopciucha” do końcu roku. Mimo to brakuje chętnych do wymieniania kotłów pozaklasowych, których emisja spalin nie spełnia wskaźników emisji zanieczyszczeń. Od nowego, 2022 roku, dofinansowania do wymian będą ograniczone maksymalnie do 70% kosztów wymiany pieca. W 2023 r. dotacja zostanie zlikwidowana.
2021-12-23 14:12:00

EDUKACJA KLIMATYCZNA DLA BIZNESU - RUSZA PIERWSZA EDYCJA SUSTAINABLE LEADERS’ HUB!

Skutki kryzysu klimatycznego coraz silniej wpływają na nasze bezpieczeństwo, zdrowie i zagrażają dążeniom do zrównoważonego rozwoju. Jako społeczeństwo odpowiadamy za zmianę klimatu. Im dłużej zwlekamy z podjęciem działania, tym większe będzie wyzwanie, z jakim będziemy musieli się zmierzyć. Transformacja w stronę osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050 musi się wydarzyć - i dzieje się już teraz. Jak włączyć się w te procesy z dobrym skutkiem dla planety i ekonomii?
2021-12-21 13:50:00W Korei Południowej powstaje pierwsze na świecie pływające miasto. To odpowiedź na zmiany klimatu

U wybrzeży Korei Południowej powstaje Oceanix City. To pierwsze na świecie pływające miasto. Ma być ekologiczne, samowystarczalne i pomieścić 10 tysięcy ludzi - w początkowej fazie. W prototypowej dzielnicy będzie można zamieszkać już w 2025 r. Jak będzie wyglądało życie na wodzie? Zobaczcie wizualizacje tego niezwykłego przedsięwzięcia.
2021-12-16 16:37:00

Smog atakuje. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej duszących się pacjentów

Od kilku dni stacje pomiarowe w wielu miastach i wsiach wykazują, że powietrze nad Polską ma fatalną jakość. Nie inaczaej jest w Małopolsce. We wtorek Kraków był drugim najbardziej zanieczyszczonym miejscem na świecie. Na alarm biją lekarze, którzy obserwują wzrost liczby duszących się pacjentów w swoich gabinetach. - Nie mam wątpliwości, że to z powodu smogu - mówi prof. Ewa Czarnobilska, kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej SU.
2021-12-15 16:35:00


Kwiaty doniczkowe idealne do ciemnego pokoju! Zobacz 15 roślin, które są ładne, lubią cień i nie mają wygórowanych wymagań

Większość kwiatów doniczkowych lubi światło. Jednak co w sytuacji, gdy okna naszego pomieszczenia wychodzą na północ albo zasłania je cień stojącego obok budynku? Na pewno nie oznacza to, że musimy rezygnować z uprawy kwiatów doniczkowych. Jest sporo roślin, które nie potrzebują wiele światła i doskonale radzą sobie w ciemnym pokoju. Oto rośliny, którym nie przeszkadza niedostatek światła.
2021-12-12 08:10:00

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Partnerzy