ENGLISH
Mapa O nas Aplikacja Kontakt Artykuły
Źródło danych GIOŚ

Magazyn energii – czy warto go kupić, mając fotowoltaikę? Jak działa i ile kosztuje magazyn prądu, magazyn ciepła, magazyn chłodu?

Magazyn energii działa podobnie jak akumulator, pozwalając przechować na później prąd wytwarzany przez fotowoltaikę. Urządzenia takie nie są tanie, jednak w ramach programu „Mój Prąd 4.0” można uzyskać dofinansowanie ich zakupu. Wyjaśniamy, kiedy opłaca się kupić magazyn energii elektrycznej, magazyn ciepła lub magazyn chłodu.
2022-04-06 13:43:00

Smog to problem nas wszystkich? Sąd tak nie uważa. RPO: obywatele mają prawo zaskarżyć wojewódzki program ochrony powietrza

Ze smogiem pomagają walczyć m.in. wojewódzkie programy ochrony powietrza. Czasami mieszkańcy i aktywiści uważają jednak, że uchwalone przepisy są niewystarczające i żądają ich uchylenia. Tymczasem sądy uznają, że nie mogą uznać wpływających do nich skarg obywateli. Z tym stanowiskiem nie zgadza się Rzecznik Praw Obywatelskich.
2022-04-01 15:21:00

Depresja u nastolatków z powodu smogu i spalin? Naukowcy wskazują na zgubny wpływ ozonu w zanieczyszczonym powietrzu na zdrowie psychiczne

Uczucie smutku i przygnębienia, wycofanie się z życia towarzyskiego czy kłopoty z koncentracją to tylko niektóre objawy depresji, które mogą pojawić się u nastolatków pod wpływem dużego narażenia na zanieczyszczenie środowiska. Według najnowszych badań naukowych nawet dopuszczalne poziomy ozonu w zanieczyszczonym spalinami powietrzu mogą powodować rozwój depresji u nastolatków, których organizmy są szczególnie wrażliwe, ponieważ znajdują się w fazie intensywnego rozwoju.
2022-03-25 13:26:00


Trwają prace i rozmowy dotyczące rozwoju technologii wodorowej w Sanoku

Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z Krzysztofem Jaroszem, prezesem Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, spotkali się w Warszawie z Arturem Michalskim, wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tematem spotkania było omówienie dalszych działań związanych z projektem wodorowym w Sanoku.
2022-03-21 05:23:00

UNEA-5 I HISTORYCZNE POROZUMIENIE W SPRAWIE PLASTIKU

Podczas piątej sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska, państwa przyjęły rezolucję wzywającą do zakończenia zanieczyszczenia świata plastikiem. Szefowie państw, ministrowie środowiska i inni przedstawiciele 175 krajów, zobowiązali się zawrzeć międzynarodowe prawnie wiążące porozumienie do 2024 r.
2022-03-08 10:00:00

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Partnerzy