ENGLISH
Mapa O nas Aplikacja Kontakt Artykuły
Źródło danych GIOŚ

Las w słoiku, czyli ogród w szkle. Zobacz, jak go zrobić krok po kroku i co w nim posadzić. Zdradzamy, jak dbać o las w słoiku

Las w słoiku, czyli ogród w szkle, to bardzo modna i ładna dekoracja. Taką kompozycję można kupić gotową, ale można ją także stworzyć samodzielnie. Trzeba jednak zadbać o kilka spraw – począwszy od warstw podłoża, do odpowiedniego doboru roślin. Nie jest to jednak skomplikowane, a tworzenie ogrodu w szkle może dać wiele radości. Podpowiadamy, jak samodzielnie założyć las w słoiku (i nie tylko), jak go pielęgnować i podlewać oraz jakie rośliny w nim posadzić.
2022-01-05 15:15:00

Oto miejscowości z najbardziej rakotwórczym powietrzem w Kujawsko-Pomorskiem. Nowe dane Polskiego Alarmu Smogowego [lista]

Miasta z Kujawsko-Pomorskiego znalazły się na liście miejscowości z najbardziej rakotwórczym powietrzem. Poprosiliśmy o zestawienie miast z naszego regionu, aby dowiedzieć się, w których miejscowościach w Kujawsko-Pomorskiem mamy najbardziej rakotwórcze powietrze. Kujawsko-pomorskich miast z najbardziej rakotwórczym powietrzem jest dziesięć. Rekordziści przekraczają dozwolone normy aż trzykrotnie! W których miastach kujawsko-pomorskiego powietrze jest najbardziej rakotwórcze?...
2022-01-01 20:15:00

Smog w Szczecinie. Trzy żółte kartki dla mieszkańców Warszewa. To efekt drugiej tury misji smogowych!

W Szczecinie trzy żółte kartki przyznane mieszkańcom za palenie w piecach śmieciami. W sumie w zachodniopomorskim przyznano 41 takich kartek. Najwięcej w Koszalinie, bo aż 12. To druga tura misji smogowych prowadzonych przez stowarzyszenie „Ronin” z Białogardu. Akcję, która głównie polega na uświadamianiu złych skutków palenia w piecach "byle czym", wspierał Urząd Marszałkowski.
2021-12-29 22:32:00

Czyste powietrze w Bielsku-Białej. Miasto otrzymało dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła w 260 budynkach

Jest dofinansowanie dla projektu „Czyste powietrze” w Bielsku-Białej. Miasto otrzymało około 3,1 mln złotych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego przewidującego realizację projektu „Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej”.
2021-12-28 17:01:00

Naturalne odświeżacze powietrza. 5 prostych pomysłów na przygotowanie domowych kompozycji zapachowych. Unikaj kupnych odświeżaczy!

Niewinne z pozoru aerozole maskujące przykre zapachy w domu, mogą przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Aby uniknąć działania chemicznych substancji zawartych w sklepowych odświeżaczach powietrza, warto samemu przygotować kompozycje zapachowe. Pomogą one zlikwidować nieprzyjemne zapachy, mogą także działać aromaterapeutycznie. Większość składników do ich wykonania zazwyczaj znajduje się naszym w domu. Sprawdź 5 pomysłów na przygotowanie domowych odświeżaczy powietrza.
2021-12-23 14:22:00

Wymiana „kopciucha” do końcu roku - dostaniesz dofinansowanie 90%. Potem będą grzywny. Na razie tylko w śląskim i podkarpackim

Dofinansowanie do 90% można otrzymać za wymianę „kopciucha” do końcu roku. Mimo to brakuje chętnych do wymieniania kotłów pozaklasowych, których emisja spalin nie spełnia wskaźników emisji zanieczyszczeń. Od nowego, 2022 roku, dofinansowania do wymian będą ograniczone maksymalnie do 70% kosztów wymiany pieca. W 2023 r. dotacja zostanie zlikwidowana.
2021-12-23 14:12:00

EDUKACJA KLIMATYCZNA DLA BIZNESU - RUSZA PIERWSZA EDYCJA SUSTAINABLE LEADERS’ HUB!

Skutki kryzysu klimatycznego coraz silniej wpływają na nasze bezpieczeństwo, zdrowie i zagrażają dążeniom do zrównoważonego rozwoju. Jako społeczeństwo odpowiadamy za zmianę klimatu. Im dłużej zwlekamy z podjęciem działania, tym większe będzie wyzwanie, z jakim będziemy musieli się zmierzyć. Transformacja w stronę osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050 musi się wydarzyć - i dzieje się już teraz. Jak włączyć się w te procesy z dobrym skutkiem dla planety i ekonomii?
2021-12-21 13:50:00W Korei Południowej powstaje pierwsze na świecie pływające miasto. To odpowiedź na zmiany klimatu

U wybrzeży Korei Południowej powstaje Oceanix City. To pierwsze na świecie pływające miasto. Ma być ekologiczne, samowystarczalne i pomieścić 10 tysięcy ludzi - w początkowej fazie. W prototypowej dzielnicy będzie można zamieszkać już w 2025 r. Jak będzie wyglądało życie na wodzie? Zobaczcie wizualizacje tego niezwykłego przedsięwzięcia.
2021-12-16 16:37:00

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Partnerzy